MUSIAD, отечественная авиационная и железнодорожная система будет работать

MÜSİAD’ın odaklanacağı ikinci temel hedefi ise AR-GE, inovasyon ve teknoloji geliştirme ihtiyacı olarak açıklayan Nail Olpak, Bilim ve Teknoloji Komisyonlarının öncelikli olarak, “Teknoloji Panelleri”ne devam edeceğini, ayrıca, önerilen projelerle ilgili çalışma grupları oluşturarak bu yıl da bir çalıştayın düzenleneceğini söyledi. Üçüncü temel hedeflerini ise “Sektörel Büyüme Stratejilerine Katkı Sağlamak” diye açıklayan Olpak, bu konuya ilişkin şu örnekleri verdi:
“MÜSİAD’ın makine sektör kurulu, makine sektörünün 2023 ihracat hedefi doğrultusunda, sektörü 2023’e taşıyacak makineler ve özellikle ‘yerli uçak ve raylı sistemlerin üretimi’ konularını çalışacak. Ayrıca, sektörün hedefleri, dönüşümü ve ihtiyacını belirlemek üzere tüm sektörel dernekleri bir araya getirecek. Benzer bir çalışmayı “Tarım ve Gıda Sektör Kurulumuz” yürütecek. Türkiye tarımının sektörel stratejisinin belirlenmesi, kırsal kalkınmanın küresel standartlara yükseltilmesi ve ülkenin var olan potansiyelinin kullanılması amacıyla Tarım ve Gıda Sektör Kurulumuzun oluşturduğu, “Türkiye Gıda Meclisi” ile birlikte, bu yıl ortak çalışmalar yürüteceğiz. “Tarım ve Gıda Meclisi”, “Helal Gıda” ve “Türk Tohumu” gibi önemli konu başlıklarında çalışmalar hazırlayacak.Diğer sektör kurullarımız da benzer çalışmaları kendi alanlarında gerçekleştirerek, her biri sektör vizyonuna ilişkin raporlar hazırlayarak kamuoyuna sunacak.

источник: ekonomi.milliyet.com.t является

Подобные Железнодорожные Новости

Подобные новости скоростного поезда

О Левент Озен
Каждый год, высокоскоростная железнодорожная отрасль, европейский лидер в растущей Турции. Инвестиции в железные дороги, которые используют эту скорость у высокоскоростных поездов, продолжают расти. Кроме того, благодаря инвестициям, сделанным для транспортировки в городе, сияют звезды многих наших компаний, производящих продукцию отечественного производства. Он гордится тем, что производство турецких скоростных поездов национального масштаба было запущено в дополнение к компаниям, производящим отечественные трамвайные, легкорельсовые и метро. Мы очень рады быть за этим гордым столом.

Будьте первым, кто оставит отзыв

Yorumlar

Этот сайт использует Akismet для уменьшения количества спама. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.