МИНИСТЕРСТВО РЕАЛИЗАЦИИ РЕСПУБЛИКИ ТУРЦИЯ Секция государственных исследований в области общественного транспорта - 1

Ulastırma Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Arastırma Kurumu (TÜBİTAK)’ın isbirliği ve Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE)’nin moderatörlüğü ile düzenlenen “Ulusal Ulastırma Kamu Arastırma Programı Ortak Akıl Platformu” 28-30 Nisan 2006 tarihlerinde TÜSSİDE’nin Gebze-Kocaeli tesislerinde gerçeklestirilmistir.
Bu rapor, katılımcı grubun çalısmalarının sonuçlarını içermektedir. Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu’nun 10 Mart 2005 tarihli toplantısında aldığı karar ve kararın gerekçesinde belirtildiği üzere, bu çalısmanın amacı; Ulastırma Bakanlığı ile bağlı ve ilgili kurulusların doğrudan kullandığı/kullandırdığı veya misyon ve görevleri kapsamındaki ilgili kesimlerin kullandığı, Ar-Ge niteliği olan, önemli teknolojik ürün veya sistemlerin belirleneceği “arastırma projeleri” ve “arastırma alanları”nı belirlemektir.
Çalısma “kürsüden anlatma ve toplu dinleme konferansı” seklinde değil, yaratıcı fikir olusturma yöntem ve teknikleri kullanılarak; ulastırma sektöründe bilgi ve tecrübe sahibi olan tüm katılımcıların çalısmalara basından sonuna kadar aktif katılımları ile yazılı bilgi ve belge üretmeye yönelik olarak gerçeklestirilmistir.

Подобные Железнодорожные Новости

Подобные новости скоростного поезда

О Левент Озен
Каждый год, высокоскоростная железнодорожная отрасль, европейский лидер в растущей Турции. Инвестиции в железные дороги, которые используют эту скорость у высокоскоростных поездов, продолжают расти. Кроме того, благодаря инвестициям, сделанным для транспортировки в городе, сияют звезды многих наших компаний, производящих продукцию отечественного производства. Он гордится тем, что производство турецких скоростных поездов национального масштаба было запущено в дополнение к компаниям, производящим отечественные трамвайные, легкорельсовые и метро. Мы очень рады быть за этим гордым столом.

Будьте первым, кто оставит отзыв

Yorumlar

Этот сайт использует Akismet для уменьшения количества спама. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.