Председатель Правления МХП Адана Юсуф Баштан Метро Выход

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş’tan Metro Çıkışı : Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş; Hükümetin, halkın parasıyla AKP’li belediyelere imtiyaz sağladığını ama MHP’li belediyeleri cezalandırma yoluna gittiğini söyledi.
AKP’li büyükşehir belediyelerinin bulunduğu İstanbul, Ankara ve Antalya’da 3 metro ve 1 tramvay hattının yapımını Bakanlar Kurulu kararıyla Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı’nın üstlenmesinin ortaya çıkmasının ardından açıklamada bulunan Yusuf Baş “Yerel yönetimlerin yatırım maliyetlerinin Bakanlıklarca üstlenilmesine karşı değiliz ancak bu yöntemlere başvurulurken ayrımcılığa ve adaletsizliğe karşıyız. Siyasi iktidar AKP’li belediyelere kesenin ağzını açarken MHP’li belediyeleri cezalandırması kabul edilemez bir tutumdur” diye konuştu.
4 YIL GEÇTİ, 2 KERE SÖZ VERİLDİ AMA İCRAAT YOK
MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş devamla şunları söyledi:
“Sayın Cumhurbaşkanı, Başbakanlığı döneminde 2011 yılı seçimleri öncesinde Adana’da istasyon meydanında hemşehrilerimize 11 ayrı yatırımla ilgili söz vermişti. Adanalı hâlâ bu hizmetleri görebilmiş değil. Büyükşehir Belediyesi’nin gelirinin yüzde 40’ının borçlara kesilmesine neden olan Metronun, Ulaştırma Bakanlığı’na devri ve Akıncılar-Çukurova Üniversitesi güzergahındaki 8.5 kilometrelik ikinci projenin yapımı da bu sözlere dahildi. Hatta 4 Haziran 2014’te de seçim öncesi aynı vaatte bulunmuştu. Maalesef dört yıl geçti, iki söz verildi; hâlâ icraat yok.”
Başkan Baş, açıklamasını şu ifadelerle bitirdi:
“Yine bir seçim öncesinde AKP’li belediyelerin yatırımlarını devletin sırtına yükleyen Hükümet, Adana’ya verilen sözleri ise çoktan unutmuş görünüyor. Bu siyasi ayrımcılıktır. Bu, AKP’nin seçim kazanamadığı yerde halkı cezalandırmaktır. Şayet mevcut Hükümet belli bir halka değil de milletin tamamına hizmet etmek istiyorsa; ayrımcılık yapamaz, milletin parasını kafasına göre çarçur edemez, elindeki yetkiyi kötüye kullanamaz, 77 milyonun malını siyasi intikam aracı olarak kullanamaz. Ancak biliyoruz ki; hak etmediği halde daha önce AKP’ye oldukça cömert davranan Adana’nın yiğit insanları şantaja, baskıya boyun eğmez. Hemşehrilerimiz Adana’ya bu şaşı bakışları unutmayacak, yine gereğini yapacaktır. ”

Подобные Железнодорожные Новости

Подобные новости скоростного поезда

О Левент Озен
Каждый год, высокоскоростная железнодорожная отрасль, европейский лидер в растущей Турции. Инвестиции в железные дороги, которые используют эту скорость у высокоскоростных поездов, продолжают расти. Кроме того, благодаря инвестициям, сделанным для транспортировки в городе, сияют звезды многих наших компаний, производящих продукцию отечественного производства. Он гордится тем, что производство турецких скоростных поездов национального масштаба было запущено в дополнение к компаниям, производящим отечественные трамвайные, легкорельсовые и метро. Мы очень рады быть за этим гордым столом.

Будьте первым, кто оставит отзыв

Yorumlar

Этот сайт использует Akismet для уменьшения количества спама. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.