3. Большая проблема в земле в аэропорту

 1. Havalimanı ‘nda zemin büyük sorun :Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Atatürk Havalimanı’nın havalimanı olmaktan çıkarılmasını doğru bulmadığını belirterek, “Neticede bu siyasi de bir karardır. Bizim fikrimizi alacaklardır, söyleyeceğiz ama son karar biz de değil” dedi. İstanbul’daki hava trafiğinin çok zorlandığını, Atatürk Havalimanı’nın istiap haddini doldurduğunu, Sabiha Gökçen’in yoğunluğunun arttığını anlatan Yıldırım, 3. Havalimanı’nın çoktan bitmiş olması gerektiğini kaydetti.
  Работа в процессе
  Yıldırım, “Ama bugün henüz başlama noktasında. Biliyorsunuz deklare edilen bir tarih var. 2017’nin sonu gibi. Bu hedefin tutturulabilmesi için hakikaten çok yoğun bir çalışma gerekiyor” diye konuştu. Serdar Hüseyin Yıldırım, üçüncü havalimanı inşaatının henüz başlamadığını, zemindeki problemin giderilmesi için uğraşıldığını dile getirdi.
  Yıldırım, üçüncü havalimanının da şehir merkezinden ciddi bir mesafede olduğunu aktararak, şöyle devam etti: “Havalimanını tek başına yapmak yetmez. Bu havalimanının entegrasyonunun da sağlanması lazım. Gerek hızlı demiryolları sistemleriyle gerek yeterli karayolu bağlantılarıyla… ‘Bu yapılmadığı müddetçe tek başına havalimanı bir şey ifade etmez’ diye söylüyoruz. Herkes bunun farkında. Bu manada koordineli bir çalışma yürüyor. Temennimiz odur ki; bu havalimanının ilk safhasının açılış döneminde yeterli bağlantılar da kurulmuş olacaktır. Üçüncü köprü üzerinden hızlı tren hattı, çok önemli bir bağlantı. Bu bağlantı hem Sabiha Gökçen’i bağlayacak hem üçüncü havalimanını bağlayacak. Böylece iki havalimanı da birbirine entegre olacak. Geçenlerde Bakanımızın açıkladığıGayrettepe’den bir metro hattı ki, o da çok önemli bir bağlantıdır, şehrin içinden direkt havalimanına geçişi sağlayacak. Diğer karayolu bağlantılarıyla bunlar paralel bitirildiği takdirde sadece İstanbul’un değil, hem Türkiye’nin hem de bana göre dünya sivil havacılığının bir nevi durumunu etkileyecek, vaziyetini değiştirecektir. Fiili inşaata başlama tarihi şu anda Mayıs gibi gözüküyor. O zamana kadar gerekli çalışmalar herhalde tamamlanacak.”
  İstanbul’da başka alan yok
  Yeni havalimanının uzaklığı hakkında medyada bazı haberlerin yayımlandığını hatırlatan Serdar Hüseyin Yıldırım, İstanbul’da bu çaptaki havalimanının sağlıklı şekilde sığabileceği başka bir alanın olmadığını belirtti.

Подобные Железнодорожные Новости

Подобные новости скоростного поезда

О Левент Озен
Каждый год, высокоскоростная железнодорожная отрасль, европейский лидер в растущей Турции. Инвестиции в железные дороги, которые используют эту скорость у высокоскоростных поездов, продолжают расти. Кроме того, благодаря инвестициям, сделанным для транспортировки в городе, сияют звезды многих наших компаний, производящих продукцию отечественного производства. Он гордится тем, что производство турецких скоростных поездов национального масштаба было запущено в дополнение к компаниям, производящим отечественные трамвайные, легкорельсовые и метро. Мы очень рады быть за этим гордым столом.

Будьте первым, кто оставит отзыв

Yorumlar

Этот сайт использует Akismet для уменьшения количества спама. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.