MIPIM Выставка в Великой Турции

MIPIM Fuarında Büyük Türkiye Gösterisi :Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM, bu yıl terörün gölgesinde başladı. Fuara terörü lanetleyerek başlayan Türk gayrimenkul sektörü, Londra ve Paris çadırlarının tam ortasında yer alan İstanbul çadırında adeta gövde gösterisi yaptı.
Dünyanın en büyük ve en önemli gayrimenkul fuarlarından MIPIM Fransa’nın Cannes şehrinde kapılarını açtı. Bu yıl 27.’si düzenlenen MIPIM 2016’ya Türkiye 22 firma ve belediyenin standıyla toplam 820’yi bulan katılımcı sayısıyla adeta çıkarma yaptı. Bu yıl MIPIM, Ankara’da yaşanan elim terör saldırısı gölgesinde başlasa da Türkiye’ye ve İstanbul’un mega projelerine olan yabancı ilgisi eksilmedi. Fuara katılan birçok firmanın yöneticisi söze Ankara’daki saldırıyı kınayarak başladı.
BİZE SAHİL YAKIŞIR
Fuarda İTO’nun Emlak Konut GYO desteğiyle hayata geçirdiği İstanbul çadırı bu sene, şimdiye kadar yer aldığı en iyi yerde, fuarın sahil kısmında Paris ve Londra çadırlarının tam ortasında konumlandı. Çadırda, İstanbul’un 24 saatinin ses ve görüntü efektleriyle anlatıldığı 96 metrekarelik dev “Yaşayan İstanbul Maketinin yanı sıra Üçüncü Havalimanı ve Avrasya Tüneli gibi dev projelerin maketleri de sergilendi. Çadırın açılışında konuşan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, fuara bu yıl ‘star of Housing’, Kentleşmenin Yıldızı’ temasıyla katıldıklarını belirterek, “MIPIM 2016’ya Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünün mührünü vuracağız” dedi.
GÜVENLİK SORUNU YOK
Çağlar terör olayları nedeniyle yatırımcılarda çekingenlik olup olmadığının soruması üzerine, “Artık bu olaylar dünyanın her yerinde oabiliyor. Bugün Londra ne kadar güvenli ise İstanbul o kadar güvenli, Paris ne kadar güvenli ise Ankara o kadar güvenli” diye konuştu.
Projelere mega ilgi
Çadırda ayrıca Üçüncü Havalimanı ile Avrasya Tüneli gibi Türkiye’yi ileriye taşıyacak projelerin maketleri de yer alıyor. Öte yandan Türk mutfağından eşsiz örneklerin sergileniyor, yiyecek ve içecek ikramı yapılıyor. Misafirler, taze demlenmiş Türk çayından içmeden çadırdan gönderilmiyor.
En büyük fuarda belediyeler geçidi
Alkaş’ın Türkiye temsilciliğini yaptığı MIPIM 15-18 Mart 2016 arasında 89 ülkeden 21 bin 400 katılımcıyı yaklaşık 20 bin metrekarelik alanda bir araya getiriyor. Türkiye’nin toplamda 1.700 metrekarelik alanda temsil edildiği MIPIM 2016’da Antalya, Balıkesir, Bursa, Hatay, İstanbul, Kocaeli, Konya ve Ordu Belediyeleri standlarıyla yer aldı. MIPIM 2016’ya katılan büyükşehirlere yoğun ilgi gösteriliyor. Şehirlerin projeleri yabancı yatırımcıların dikkatini çekiyor.
Şehirler hangi projeleri tanıttı?
Antalya Büyükşehir Belediyesi: ‘Kruvaziyer Limanı’, ‘Kaleiçi Yat Limanı’, ‘Boğaçayı ve Konyaaltı Sahili.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi: ‘Bandırma Organize Sanayi Bölgesi’, ‘Ayvalık Kruvaziyer Limanı’, ‘Sarımsaklı Kıyı Plajı Düzenlemesi’, ‘Port Gömeç’, ‘Tuzla Önü Projesi ve Ayvalık Köprüsü’.
Bursa Büyükşehir Belediyesi: Sıcak Su Kentsel Dönüşüm, İpekiş Termal Turizm, Uludağ Kirazlıyayla Sürekli Eğitim Merkezi ve Sur Yapı AVM Rezidans Projesi.
Konya Büyükşehir Belediyesi: ‘Mevlana Kültür Vadisi’, ‘Metro Konya’, ‘Meram Teleferik’, ‘Karapınar Güneş İhtisas Endüstrisi’, ‘Hüyük Rüzgar Enerjisi Üretim Tesisi’, ‘Sebze ve Meyve Hali’, ‘Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgesi’.
Ordu Büyükşehir Belediyesi: ‘Ordu-Giresun Havalimanı’, ‘Ünye Konteyner Limanı’, ‘Melet’, ‘Çambaşı Yaylası Kış Sporları Kayak Merkezi’ ve Çambaşı Ekolojik Tatil Köyü.
‘Geleceğin Mega Projesi’: İstanbul Yeni Havalimanı
3. Havalimanı için ise MIPIM’de heyecanlı bekleyiş sürüyor. İGA Havalimanları tarafından inşa edilen ve 25 yıl boyunca işletilecek, Grimshaw ve Nordic firmaları tarafından konsept mimari, Scott Brownrigg firması tarafından detay mimari tasarımı geliştirilen İstanbul Yeni Havalimanı Projesi, MIPIM’de‘Geleceğin En İyi Mega Projesi’ kategorisinde adaylar arasında kısa liste içinde yer alıyor.

Подобные Железнодорожные Новости

Подобные новости скоростного поезда

О Левент Озен
Каждый год, высокоскоростная железнодорожная отрасль, европейский лидер в растущей Турции. Инвестиции в железные дороги, которые используют эту скорость у высокоскоростных поездов, продолжают расти. Кроме того, благодаря инвестициям, сделанным для транспортировки в городе, сияют звезды многих наших компаний, производящих продукцию отечественного производства. Он гордится тем, что производство турецких скоростных поездов национального масштаба было запущено в дополнение к компаниям, производящим отечественные трамвайные, легкорельсовые и метро. Мы очень рады быть за этим гордым столом.

Будьте первым, кто оставит отзыв

Yorumlar

Этот сайт использует Akismet для уменьшения количества спама. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.