Ответ Ингельского района МХП Бедира на транспортный поход

MHP İnegöl İlçe Başkanı Hayati Bedir, geçtiğimiz gün itibariyle başlayan İnegöl Halk Otobüsü zammını eleştirerek, “Asgari ücrete yapılan 200 TL’lik zammın 72 TL’si erimiş oluyor” dedi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan MHP İnegöl İlçe Başkanı Hayati Bedir, “Geçtiğimiz günlerde hepimizin bildiği gibi, Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan karar gereği, İnegöl şehir içi ulaşımı sağlayan İnegöl Özel Halk Otobüsleri yolcu taşıma ücretlerine zam yapıldı.

Bursa’nın merkezinde yakın zamanda yapılan indirimin karşılığı İnegöl’e zam olarak gelmiştir ve bu vatandaşlarımız tarafından tepkiye yol açmıştır. Bursaray’da tam 2 lira 60 kuruş olan tek biniş tam ücreti, 2 lira 40 kuruşa düştü. Öğrenciler için Bursaray’ın 1 lira 75 kuruş olan ücreti 1 lira 50 kuruşa düşerken, İnegöl’de 2 lira 10 kuruştan, 2 lira 40 kuruşa, öğrenci ücreti 1 lira 30 kuruştan, 1 lira 50 kuruşa çıkarıldı.İstanbul’da 50-60 kilometre mesafeye yolcu taşıyan otobüslerin tam biniş ücretleri 2 lira 60 kuruşken, İnegöl’de en fazla 10 kilometre giden halk otobüslerinin İstanbul fiyatına çok yaklaşmasının açıklaması ve sebebi nedir? Yeni gelen otobüsler ile biraz olsun sevinen ve %50’sinden fazlası asgari ücret ile geçinen ilçe halkımız yeni gelen zamlar ile adeta sarsılmıştır” dedi.

ASGARİ ÜCRET ERİYOR
Asgari ücrete gelen zammın eridiğini belirten Bedir, “Ayrıca şöyle de bir hesap yaptık ve gördük ki geçtiğimiz günlerde asgari ücrete yapılan zammın, İnegöl’de yaşayan vatandaşlara çok da fazla bir etkisi olmayacak. Çünkü yapılan ulaşım zammı ile 4 kişilik bir aile her gün gidiş ve geliş için halk otobüsü kullandığı takdirde ayda sadece 72 TL ulaşıma ödemiş oluyor. Asgari ücrete yapılan 200 TL’lik zammın 72 TL’si erimiş oluyor. Bu hak mıdır, reva mıdır? Bir konuda şu ki, her gün trafiğe çıktığımızda, trafik yoğunluğunu hepimiz görüyoruz. Artık İnegöl 67 bin aracı taşıyamaz hale geldi. Trafik yoğunluğunu azaltmak için vatandaşlarımızı toplu taşıma araçlarına yönlendirmemiz gerekirken, insanları halk otobüslerine teşvik etmemiz gerekirken, yapılan zamlar ile ayrıca trafiğe bir kilitte bu şekilde vuruldu” diye konuştu.

AKTARMALI ULAŞIMA ÇÖZÜM ÜRETİLMELİ
Aktarmalı ulaşımda fiyatlar milimize edilsin diyen Bedir, “Yine ulaşım sorunlarında başı çeken konulardan biri ise, özellikle Baykoca, Huzur, Akhisar ve Alanyurt bölgesinde oturan vatandaşlarımız, İnegöl’e geldiklerinde aktarma yaparak ulaşmak istedikleri yere gitmekte ve 2 kere biniş ücreti ödemesidir. Bu durum İstanbul ve çeşitli illerde olduğu gibi, aktarma yapan vatandaşlarımız için kolaylık sağlanmalı, aktarmalı yolculukta fiyatlar milimize edilmelidir. İnegöl’ün ve Bursa’nın değerli yöneticileri, belediye yetkilileri bu durumları iyi analiz edip bu zamdan vazgeçmeli, uzak mahallerden yolculuk yapmakta olan vatandaşlarımıza, aktarmalı yolculuklarda kolaylık sağlamalıdır. Ayrıca, bu zam ağır bir zamdır ve bunun tepkisi her alanda karşınıza çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

Подобные Железнодорожные Новости

Подобные новости скоростного поезда

О Левент Озен
Каждый год, высокоскоростная железнодорожная отрасль, европейский лидер в растущей Турции. Инвестиции в железные дороги, которые используют эту скорость у высокоскоростных поездов, продолжают расти. Кроме того, благодаря инвестициям, сделанным для транспортировки в городе, сияют звезды многих наших компаний, производящих продукцию отечественного производства. Он гордится тем, что производство турецких скоростных поездов национального масштаба было запущено в дополнение к компаниям, производящим отечественные трамвайные, легкорельсовые и метро. Мы очень рады быть за этим гордым столом.

Будьте первым, кто оставит отзыв

Yorumlar

Этот сайт использует Akismet для уменьшения количества спама. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.