Началось авиашоу в Евразии

Antalya yine çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. Havacılık sektörünün marka ve yöneticilerini bir araya getiren Eurasia Airshow başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Antalya’nın böylesine önemli organizasyonlarla marka şehri unvanını taçlandırdığını belirterek, “100’ü aşkın ülkeden 500 bine yakın ziyaretçi 100 milyonun üstünde katma değerle Antalya’da dünya çapında bir organizasyon gerçekleştiriyoruz” dedi.

25-29 Nisan tarihleri arasında Antalya Havalimanı yanında oluşturulan özel alanda düzenlenen Eurasia Airshow’un açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’nın son yıllarda önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptığını belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde gerçekleştirilen ‘Eurasia Airshow’’un global havacılık sektörünün önemli organizasyonlarından olduğuna dikkat çeken Başkan Türel, “Sektörün en hızlı büyüyen ülkelerinden biri olan Türkiye’de ve Türkiye’nin misafir odası konumunda olan Antalya’da, birçok ilklere de imza atılacak etkinliklerle gerçekleştirilecek Airshow ayrı bir önem ve ayrıcalık taşıyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu organizasyonu himayelerine aldığı için teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

Antalya unvanını taçlandırıyor
Antalya’nın her yerde gururla anlattığı bir dünya ve marka şehir olduğunu belirten Başkan Türel, konuşmasına şöyle devam etti: “Tabi bir dünya şehri olmak kolay değil. Bir marka şehri olmak kolay değil. Ancak Antalya alt yapısı ile üst yapısı ile vizyon projeleri ile artık dünya olma yolunda önemli mesafe aldı. Fevkalade önemli uluslararası ve ulusal organizasyonlarla dünya şehri unvanını da taçlandırıyor. Son birkaç senede, çok önemli uluslararası organizasyonları çok büyük bir başarı ile tamamladı. Dünyanın en gelişmiş yirmi ülkesinin bir araya geldiği G20 toplantısı başarıyla gerçekleştirildi. Öyle ki bütün liderler gidiyorken bugüne kadar gördüklerimizin en iyisiydi diye bize büyük bir gurur yaşattı. Yine ondan önce NATO Zirvesi ve olimpiyatlara eş değer Expo organizasyonu büyük bir başarıyla gerçekleştirildi. Bütün bunlar dünyanın dikkatinin Antalya’ya çevrilmesine neden oldu. Antalya marka değeri itibari ile çok büyük bir fayda sağladı.”

Dünyanın gözü Antalya’da
Eurasia Airshow dünya ülkeleri tarafından da ilgiyle takip edildiğini belirten Başkan Türel, “55 ülkeden havacılık sektörünün temsilcilerinin burada buluşması, 5 gün boyunca tüm dünyadan askeri ve sivil uçuş ekiplerinin Türkiye’de ilk kez burada gösteri yapacak olması önemlidir. Havayolları CEO’ları Zirvesinin Türkiye’de ilk kez burada düzenlenecek olması, Havacı Kadınlar Sempozyumunun yine Türkiye’de ilk olarak bu organizasyonda gerçekleştirilecek olması tüm dikkatleri Antalya’ya çekiyor. Antalya’da her zaman ilkleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ticari ve askeri havacılık sektöründe yaklaşık 10 milyar dolarlık bir iş hacminin gelişmesi bu fuarda bekleniyor. Dünya şehri Antalya’da, dünyaya havacılıkta Türkiye’nin nerede olduğunu gösterme fırsatı bu vesileyle buluyoruz. 100’ü aşkın ülkeden 500 bine yakın ziyaretçi 100 milyonun üstünde katma değer çok önemli bir rakam. Antalya’da gerçekten dünya çapında bir organizasyon gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Ev sahibi olmaktan gururluyuz
Eurasia Airshow Antalya’nın tanıtımı açısından da büyük katkı sağlayacağını dile anlatan Başkan Türel, “Eurasia Airshov İngiltere, Rusya, İtalya, Amerika, Fransa ve İran gibi pek çok ülkeden sivil ve askeri katılımlarla birlikte 300’ün üzerinde firmanın burada olması da havacılık sektöründe gerçekleştirilecek anlaşmalar ve iş hacmi açısından büyük önem taşıyor.

Eurasia Airshow’un iki yılda bir kentimizde düzenlenecek olması da Antalya’nın sektör açısından önemini ortaya koyuyor. Antalya belediyecilik çalışmalarıyla Türkiye’de birçok konuda rol model olurken bu tür organizasyonları destekleyerek modern yaşam koşullarının her alanında günümüz ifadesi ile adeta çağ atlatıyor” şeklinde konuştu.
Başkan Türel, organizasyona ev sahibi olmaktan duyduğu mutluluğu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Подобные Железнодорожные Новости

Подобные новости скоростного поезда

О Левент Озен
Каждый год, высокоскоростная железнодорожная отрасль, европейский лидер в растущей Турции. Инвестиции в железные дороги, которые используют эту скорость у высокоскоростных поездов, продолжают расти. Кроме того, благодаря инвестициям, сделанным для транспортировки в городе, сияют звезды многих наших компаний, производящих продукцию отечественного производства. Он гордится тем, что производство турецких скоростных поездов национального масштаба было запущено в дополнение к компаниям, производящим отечественные трамвайные, легкорельсовые и метро. Мы очень рады быть за этим гордым столом.

Будьте первым, кто оставит отзыв

Yorumlar

Этот сайт использует Akismet для уменьшения количества спама. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.