Тренинг по социальному сотрудничеству и обучению в Газиантепе

Социально-кооперативный учебно-тренировочный поезд в Газиантепе
Социально-кооперативный учебно-тренировочный поезд в Газиантепе

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen Sosyal Kooperatifçilik Eğitim, Tanıtım, Uygulama ve Geliştirme Projesi kapsamında sosyal kooperatif modeline ilişkin farkındalığın arttırılması, sosyal kooperatifçiliğin desteklenmesi, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla 5 Nisan’da İstanbul Sirkeci Garı’ndan yola çıkan Sosyal Kooperatifçilik Eğitim ve Tanıtım Treni, 15 Nisan’da Gaziantep Gar’ına ulaştı.

Gaziantep Valisi Davut GÜL ve Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper BOZKURT’un konuşmalarıyla gerçekleştirilen gardaki karşılama töreninin ardından Gaziantep Ticaret Odası’ndaki bilgilendirme toplantısına geçildi. İlgili sivil toplum kuruluşları ile kooperatiflerin katıldığı Ticaret Uzmanı Gökçen Mert KORKMAZ’ın sosyal kooperatifçilik konulu sunumuyla başlayan toplantıda başarılı kooperatif hikayeleri paylaşıldı. ORKOOP Dış ilişkiler koordinatörü ve COOP EUROPE Yönetim Kurulu üyesi Ünal ÖRNEK sosyal kooperatifçiliğe ilişkin değerli paylaşımlarda bulundu.

Öğleden sonra ise program Nizip Geçici Barınma Merkezi’ndeki çocuklara yönelik gerçekleştirilen sosyal kooperatifler temalı drama atölyesiyle devam etti. 16 Nisan tarihinde Gaziantep Üniversitesinde öğrencilerle birlikte sosyal kooperatifler ilham verenler söyleşisi gerçekleştirildi. Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Sayın Metin BEDİR ve Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ekrem Alper BOZKURT’un konuşmalarıyla başlayan söyleşi İhtiyaç Haritası temsilcisi Yağmur TAŞDEMİR, BM Gönüllüleri temsilcisi Nil MEMİŞOĞLU ve Ticaret Uzmanı Gökçen Mert KORKMAZ’ın sunumları ile devam etti ve ardından soru cevap bölümüyle sona erdi.

Reklamlar

Подобные железнодорожные новости

Будьте первым, кто оставит отзыв

Yorumlar

Этот сайт использует Akismet для уменьшения количества спама. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.